3 İmza da SAÜ'den!

Türkiye’nin birçok üniversitesinden, attıkları imzalarla bildiriye ortak olan hocaların içerisinde 3 imza da SAÜ'den olduğu öğrenildi.

3 İmza da SAÜ'den!
banner3

Kabul edilmesi veya müzakeresi asla mümkün olmayan bildiriye Sakarya Üniversitesi’nden 3 ismin imza attığı görüldü. Bu isimlerden Ayfer Karabıyık Araştırma Görevlisi, Bekir Halhallı Doktora Öğrencisi, Serkan Taşkent Araştırma Görevlisi olarak Sakarya Üniversitesi’nde görev yapıyorlar!

Türkiye, 1 Kasım seçimlerinin ardından siyaset rahatlar diye beklenirken PKK ve onun uzantısı HDP tarafından gerginliğe doğru hızla itilmek isteniyor. Terör örgütü yandaşları kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlarla art arda özyönetim ilanları yapıyor, Türkiye’nin bir bölümünü silah zoruyla kendi yönetimleri altına almak istiyor.

    Güvenlik güçleri silahlı eylemlere karşılık veriyor, bölgede PKK’nın kontrolü eline almasına izin vermiyor. Terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlar, PKK militanı gibi hareket eden akademisyenler, gazeteciler ve bazı siyasetçilerle ‘katliam’ olarak nitelendiriliyor.

AKADEMİSYENLER BİLDİRİ İMZALADI, DEVLETİ KATLİAMLA SUÇLADI

   Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan 1100 akademisyenin imzaladığı bildiride, “Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor” gibi ifadeler yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER