17 Ağustos Ortaokulu'nda Bilim Rüzgarı

17 Ağustos Ortaokulu düzenlediği TÜBİTAK Bilim Fuarı ile başarılarına bir yenisini daha ekledi.

17 Ağustos Ortaokulu'nda Bilim Rüzgarı
banner3

17 Ağustos Ortaokulu salonunda gerçekleştirilen Bilim Fuarının açılışına Sakarya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Altın, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Koray Keskin ve Tuncay Alioğlu, TÜBİTAK Bilim Fuarı İzleyicisi Yard. Doç. Dr. Ercan MASAL, çok sayıda okul müdürü, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Bilim Fuarı açılış töreninde bir konuşma yapan Şube Müdürü Koray Keskin, TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının öğrencileri bilimsel ve sistematik düşünmeye sevk ettiğini, yaratıcı fikirler üretme ve geliştirme becerilerini desteklediğini belirterek bu çalışmalar sonucunda ülkemizde bilim fen ve teknolojide donanımlı yeni bir nesil yetişeceğine inandıklarını söyledi. Bilim Fuarını hazırlayan ve sunan başta Okul Müdürü Cumhur Karasu olmak üzere, 17 Ağustos Ortaokulu’nun tüm idareci ve öğretmenlerine teşekkür eden Koray Keskin, en büyük teşekkürü ve alkışı ise 17 Ağustos Ortaokulu öğrencilerinin hak ettiğini ifade etti.

17 Ağustos Ortaokulu Müdürü Cumhur Karasu davete katılan tüm misafirlere teşekkür ederek şu açıklamaları yaptı: “Bize böyle bir imkan sunan TÜBİTAK’a, projelerin hazırlanmasında danışman öğretmen olarak görev alan öğretmenlerimiz Bürçin Sarıkaya, Olcay Çetin, Ufuk Aksoy ve Ebru Hız’a, salonun hazırlanması ve organizasyonun yapılmasında emeği geçen müdür yardımcılarımız Cemil Gürlü, Abuzer Polat ve rehber öğretmenimiz Ayfer Demir başta olmak üzere tüm okul çalışanlarına teşekkür ederim. Bizler öğrencilerini sadece sınavlara değil, hayata ve geleceğe hazırlamayı ilke edinmiş bir eğitim kadrosuyuz. Sınavlarda gösterdiğimiz başarıları, örnek öğrenci davranışları, bilimsel ve teknik düşünce yapısı, yenilikçi ve yaratıcı fikirler ile desteklediğimiz sürece ülkemiz için iyi bir şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Bu fuar ile öğrencilerimiz; doğru yolda olduğumuzu, emeklerimizin karşılığını bir gün mutlaka alacağımızı bize bir kez daha gösterdiler. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor ve gözlerinden öpüyorum.”

Açılış töreninin ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları projeler ile tek tek ilgilenen konuklar, ilginç fikirler ve tasarımlar, detaylı araştırmalar ve sabır isteyen deneyler ile karşılaştıklarını ifade ettiler.

Yağmur Sensörlü Balkon, Kendini Temizleyen Sınıf, Ziller Hayvanlar İçin Çalıyor, Sebze Kemoterapisi, Oda Parfümlerinin Bitkiler Üzerindeki Etkisi, Yokuş Yukarı Giden Engelli Arabası gibi birçok farklı projenin sergilendiği bilim fuarında sanatta unutulmamıştı. Fuarı gezenlere aynı anda Müzik Öğretmeni Çağla Öztürk tarafından yan flüt resitali verildi.

Bilim fuarının en ilgi çekici stantlarından biri ise ortaokuldaki abi ve ablalarından örnek alarak ‘Oyunlar ile İngilizce’ adında bir proje tasarlayan 17 Ağustos İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Kürşat Yıldırım, Atakan Yiğit ve Hasancan Beycan’ın  çalışmaları oldu. Öğrenciler projelerini tanıtırken misafirlere İngilizce oyun oynatıp kazananları şeker ile ödüllendirdiler.

Bilim Fuarını gezen konuklar kendileri için hazırlanan kokteylde bir yandan müziğin ve lezzetli ikramların keyfini çıkarırken bir yandan da 17 Ağustos Ortaokulu Bilim Fuarının ve sunulan projelerin değerlendirmesini yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER