1. Matematik Olimpiyatlarının ilk Aşama sınavı yapıldı.

Matematik’in bilim olarak önemine vurgu yapmak ve hayatımızda ayrı bir yeri olduğunu hissettirmek, çocuklarımızın ve gençlerimizin Matematik’e olan ilgilerini artırmak amacıyla Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Adapazarı 1.Matema

1. Matematik Olimpiyatlarının ilk Aşama sınavı yapıldı.
banner3

Ortaokul ve Lise kategorilerinde düzenlenen Olimpiyatların 1. Aşama sınavı geçtiğimiz hafta sonu Atatürk İlkokulunda yapıldı. 4 bölümde toplam 40 soru yöneltilen Olimpiyat 1.Aşama Sınavına Adapazarı İlçesindeki 54 Ortaokuldan 209 öğrenci, 25 Lise’den 96 öğrenci katıldı.
Olimpiyatların açılışında konuşan Adapazarı Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli; “Matematik hayatın önemli bir parçasıdır. Matematiksiz bir hayat düşünülemediği için çok önem verdiğimiz bir bilim dalı olmuş. Müdürlük olarak öğrencilerimize Olimpiyat Sorularını çözmenin zevkini yaşatarak onları Matematik’in farklı bir alanı ile tanışmalarına vesile olmak, bu noktada çalışmalar yapacak öğrencilerimizin önünü açmak adına bu Olimpiyatları düzenledik. İnşallah önümüzdeki yıl merkez ilçelerde, sonra Sakarya genelinde, daha sonra Türkiye genelinde bu olimpiyatları geleneksel hale getireceğiz.” dedi.
Şube Müdürü Sedat Aydın da konuşmasında; “Bu olimpiyatların öğrencilerimize farklı bir bakış açısı kazandıracağı, özellikle matematiksel düşünce ve mantık gelişimine ciddi katkılar yapacağı kanaatindeyim.” dedi.
Okulların yoğun ilgi gösterdiği 1. Adapazarı Matematik Olimpiyatları birinci aşama sınavında ilk 20’ye giren öğrenciler 10 Mayıs Cumartesi günü 2.Aşama sınavına girecekler. Bu sınav sonucunda İlk 10 öğrencimiz madalya almaya hak kazanırken birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaklar.
Matematik Olimpiyatları birinci aşama sınavına göre Ortaokul kategorisinde birinciliği Özel Şahin Ortaokulu, ikinciliği Nuri Bayar Ortaokulu, üçüncülüğü 21 Haziran Ortaokulu alırken, Lise kategorisinde birinciliği Cevat Ayhan Fen Lisesi, ikinciliği Tes-İş Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi kazandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER