EĞİTİM BİR SEN’DEN BÜYÜK TEPKİ "BU SÖZLER KLİNİK...

EĞİTİM BİR SEN'DEN BÜYÜK TEPKİ "BU SÖZLER KLİNİK VAKADIR!"

Sakarya’da yaptığı konuşmada Başörtülülerin öğretmen olamayacağını söyleyen Üstün Dökmen’e tepki yağıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Bir Sen Sakarya şubesi yaşanan olayı kınayarak zehir zemberek sözlerle bir basın metni yayınladı.

06 Mart 2019 - 10:45
Reklam

Eğitim Bir Sen Sakarya 1’nolu şubeden yapılan açıklamada Prof. Dr. Üstün Dökmen’in sarfettiği sözler kabul edilemez denirken“Bu benzeri saçmalıklarını ilgili Psikolog, bilim ve psikoloji adı altında kusarken, bu cüreti nereden almaktadır? Başörtülüsü, başörtüsüzü barış içinde ve kardeşçe yaşadığımız bir toplumda, sürekli “Başörtüsünden” çekiştirmek hangi klinik vakanın tarifidir? Ya da 28 Şubat’ta psikolojisi harap edilmiş binlerce kardeşimizin yenmiş hakkı hangi bilimsel tarif ile iade edilebilecektir? Belli ki şer uyumamaktadır, bazen siyasetçi, bazen bürokrat, bazen de psikolog olarak karşımıza çıkmaya ve değerlerimize bazen direk, bazen de süslü cümlelerle küfretmeye devam edecektir. Şerrin şer gütmesi tabiidir de, mağdur olduklarını iddia edenlerin duyarsızlığı nasıl izah edilecektir?” ifadeleri yer aldı.

 

 

İŞTE O AÇIKLAMA;

 

SAKARYA MEM’DE SKANDAL SEMİNER!

 

4 Mart 2019 Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu bir seminerde, kamuoyunda çok iyi tanınan bir Psikolog tarafından sarfedilen sözler akıllara zarardır. Dünkü zulmü hatırlatırcasına ve dahi çağırırcasına, “Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir hiristiyan psikolog haç takmamalı ise; Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü bir olmaz!”, “Meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah, Hayırlısıyla gibi cümleler sarfedilmemelidir!” ve bu benzeri saçmalıklarını ilgili Psikolog, bilim ve psikoloji adı altında kusarken, bu cüreti nereden almaktadır? Başörtülüsü, başörtüsüzü barış içinde ve kardeşçe yaşadığımız bir toplumda, sürekli “Başörtüsünden” çekiştirmek hangi klinik vakanın tarifidir? Ya da 28 Şubat’ta psikolojisi harap edilmiş binlerce kardeşimizin yenmiş hakkı hangi bilimsel tarif ile iade edilebilecektir? Belli ki şer uyumamaktadır, bazen siyasetçi, bazen bürokrat, bazen de psikolog olarak karşımıza çıkmaya ve değerlerimize bazen direk, bazen de süslü cümlelerle küfretmeye devam edecektir. Şerrin şer gütmesi tabiidir de, mağdur olduklarını iddia edenlerin duyarsızlığı nasıl izah edilecektir?

 

28 Şubat 1997… Bir anda ortaya atılan “Şeriat ve Laiklik” gündemi ile, kıvrık zekalıların “1000 yıl sürecek” dediği, ama sadece 5 yıl sürdürebildiği, belki de insanlık var oldukçalanetlenecek bir zulüm süreci… İnançlarından ötürü sağa sola savrulan; ancak, asla ”İnançsızlık” göstermeyen bir toplumun zaferi ile sonuçlanan “Postmodern” ahlaksızlık hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecektir.Ancak; tam da o dönemi lanetlediğimiz bu günlerde, vesayete selam göndermek, zulmü geri çağırmak da neyin nesidir?

 

Sayın başörtülü, inancından ötürü başını örten İl Müdürü! Kendilerine inançlarından ötürü hakaret edilirken, bu hakaretlere karşın birkaç kelam edilmesine dahi tahammül edemeyen bir sözde Psikoloğa tepki göstererek salonu terk eden Başörtülü Kardeşlerimiz giderlerken, siz ne yaptınız? Mağduru olduğunu iddia ettiğiniz süreçlerin sanki mini bir laboratuvar çalışması sizin de bulunduğunuz bir salonda yaşanırken, hangi tepkiyi verdiniz? 1995 yılında sırf başörtüsünden ötürü ağzı kapatılarak, “Senin konuşmaya hakkın yok!” şeklindeki insafsız bir beyanla diploma alması engellenen ZöhreUÇAR’ın ahı ile anlık da olsa hiç sarsıldınız mı?

Bizler tüm bu soruların cevabını biliyoruz! Ancak, bizler asıl vicdanınızın bu sorulara vereceği cevapları merak ediyoruz! Yoksa siz de, ilgili seminerde de söylendiği üzere, tarafsız olmak adına bundan sonra “Peruk!” mu takacaksınız?

Son dönemlerde, Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü’nde anlamlandıramadığımız bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Yerel bir internet haber sitesinde yer alan iddialara göre Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün protokol yaptığı bir derneğin seminere davet ettiği ismin, muhalefetin adeta sözcülüğünü yapan İ.K adlı televizyon programcısının sıkı bir hayranı olduğu ifade edilmektedir. İddialar sadece bununla sınırlı kalmamakta, haberin devamında da ilçelerimizden birinde çalışırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde görevlendirilen, bununla da yetinilmeyip Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından bizzat talimatı verilen 2023 Vizyonunun ilimizdeki ayağı ‘2023 Gençlik Aşısı’ projesinin başına getirilen bir ismin de koyu bir “GEZİ EYLEMLERİ!” sempatizanı olduğu, bunu da ilgili ismin sosyal medya paylaşımları ile açıkça ilan etmekten kaçınmadığı belirtilmektedir.

Etrafınızda gezinen şark kurnazları sefa sürerlerken, ne sizin mağduriyetiniz bir mana ifade eder, ne de yeni mağduriyetlerin bu şekilde önüne geçilebilir!

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi olarak tüm kamuoyuna ifade ediyoruz ki; bizler için 28 Şubat salt bir slogan ya da etiket değildir! Ne vesayetin yeniden hortlatılmasına, ne de değerlerimizin alaşağı edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz!

 

Bu haber 6463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 28 Yorum
 • 3hilal_bozkurt
  2 hafta önce
  maalesef programda tepkisizce oturup sonra da plaket vren bu vahim olayı umursamadan müdüre hanımın başını yakmaya çalışanlarla bir olan NECMİ beyi ve onun sağ kolu NESRİ beyi kınıyorum
 • Öğretmen
  2 hafta önce
  Mesele Üstün Dökmen üzerinden birilerinin hesaplaşmasına döndü.
 • yıldız
  2 hafta önce
  Serdivan RAM Müdürü Nesri Girgin 'bu tavır insani olmaz' demiş ama fazilet hocam gelmeden bu skandal sözler için onu uyarmak gereği duymamış. İl milli eğitim müdürü NECMİ bey de arayıp böyle böyle bir skandal yaşandı demeyip plaket vermiş. NECMİ ve NESRİ sorsan çok masum! yersen
 • SÜSLÜ
  2 hafta önce
  Mal bulmuş mağribi gibi .menegen saldımak için fırsat buldu
 • Kedi
  2 hafta önce
  Lan fındık faresi yatacak yerin yok senin.
 • İsmail Aran
  2 hafta önce
  Celladına Aşık Olmak, demiş bir köşe yazarı. Bence çok doğru... Baş örtüsü meselesi gerilerde kaldı derken meğersem hiç öyle değilmiş. Asıl suçlu bu şarlatanı buraya çağırıp konuşturanlarda... Bu adamın nasıl biri olduğu bilinmiyor muydu? Adam fırsatını buldu ve kin nefretini kustu. BAŞÖRTÜLÜ DANIŞMANLIK YAPILAMAZ, REHBER ÖĞRETMEN OLUNAMAZ! dedikten sonra orada bulunan idareciler; Necmi Sağıroğlu, Ali Dere, Nesri Girgin niye cevap vermedi. Müdürün kalkıp o adama çiçek vereceğine şöyle demesi gerekirdi. Arkadaşlar, hocanın son söylediğine katılmıyorum, Milli Eğitim Müdürlüğü adına bütün kapalı arkadaşlardan özür diliyorum. ... Bunu söyleseydi bu gün oradaki idareciler birer kahramandı. Ama maalesef gıkları çıkmadı ve üstüne üstlük bir şey olmamış gibi o adama çiçek verdiler teşekkür ettiler. Sizi Allah'a havale ediyorum.
 • Adalı
  2 hafta önce
  Bu kafayı da bunları seminere cagiranlari da kınıyorum
 • Yaren...
  2 hafta önce
  Esefle, hayretle ve ibretle okuyorum haberleri ve yorumları. Geldi geleli çabalayan, çalışarak yol gösteren bir müdireye atılacak iftira mı bu? Sanki konuşma metnini evvelinde onaylamış gibi edilen sözlerden sorumlu tutulmaya çalışılıyor. Yazık. Kadının olaydan haberi bile yok. Programdan sonra gelmiş ve bilgilendirilmemiş bile. Bu neyin karalama çabası. Hala çamur at izi kalsın, bizimle iyi olmayan kötü olsun, bizi dinlemeyen defolsun politikası. Sendika, yapma. Sen bu değilsin... Başkan, gaza gelme. Dikkat et... Müdire hanımın itibarıyla oynadığını düşünüyorsun ama itibarıyla oynanan sensin...
 • yasar oz
  2 hafta önce
  üstün dökmen denilen şahıs 3-4 yıl önce Ankarada milli egiti şura salonunda idarecilere verdiği bir seminerde de saçmalamıştı. prgram öncesi ısrarla görüntü ve ses kaydı yapılmamasını istemisti. her yerde içindeki nefret ve kini bir şekilde dısa vuran birisinin seminerlere üstelik para verilerek çağrılması bizim çok çabuk bazı şeyleri unuttuğumuzdandır. 28 şubat yıldönümünde birkaç medya organı bahsetti diye bizlerde kendimizi avutuyoruz. su uyur fakat hainler uyumaz. o halde bıkmadan usanmadan yapılan zulumleri hatırlamalıyız. unutmamalı unutturmamalıyız. bu bizim tarihsel bir görev ve sorumluluğumuzdur.
 • Murat Caner ÇERECİ
  2 hafta önce
  Sayın Başkan... Durumdan vazife çıkarma pişkinliği buna denir... Organizasyonunuz da iyi. Algı yaratmakta iyice ustalaştınız .Kalemşörlerinizde hazırmış. Dikkat ettim. Yorumlar haberin yayımlandığı saatin içerisinde. aynı anda yazılmış. Başkaca da yok. Başkan Ali Bey'i de bunun içerisine çektiniz. Gerçekten hayretler içerisinde sizi ve ekibinizi izliyorum. Bir kişi güç tutulması üzerinden kendisini ve ekibini böyle süreçlerle yok eder. Sendikaya ve davaya birilerinin muhalefet yapmasına gerek yok. Zaten kendi kendinizi güç tutulmasıyla bitiriyorsunuz. Bu dava öyle kolay doğmadı. Sizlerin kişisel kaprisleri yüzünden de eğitime de alınmış nefesler ve yolların önü tıkanması için tüm silahlarınızla saldırıyorsunuz. Üstün dökmen Hiççç umurumda değil. Sakarya eğitimine saldırmayın. Hele yalanla dolanla hiç saldırmayın. Bu işler öyle çocuk oyunu değil sayın Başkan ve Yöneticiler... 200.000 çocuk, öğretmen sayılarını bilmiyorum ve 1.000.000 üzerinde Halk. Ve bir değerli hanımefendi. Yapmayın
 • İlaveten
  2 hafta önce
  Rehberlik, psikolojik danışmanlık ve güya tarafsızlik adı altında eğitim sekülerleştirilmeye devam ediyor. Kimse de bir şey demiyor çağdaşlik olarak gördüğü için. Bazı konularda muhafaza etmemiz hassas olmamız gerektiğini ifade etsek ne fayda? Durumdan Fazilet Hanim haberdar edilmeliydi. Haberi olmadığı için sorumlu tutulamaz. Adam söyleyeceğini söylemiş çekip gitmiş kalanların birbirini yemesi kime yarayacak?
 • Esnaf
  2 hafta önce
  Konferans ta konuşulanlarla burada yazılanların hiç ilgisi yok.
 • AS
  2 hafta önce
  Sen o kadar çabala ,bir sürü proje eğitim yap ,arkamda değil yanımda olun de iki cümleyle lekelesinler.O kadar kolay değil karalama kampanyasından başka bir şey değil.Sakarya eğitimde ileriye gitmekte durdurulmasına müsaade etmeyelim.
 • Akif ÖZMEN
  2 hafta önce
  Sayın Üstün DÖKMEN'i şiddetle kınıyorum. 15 Temmuz'da, "Nene Hatun" misali olay yerine giden ksmyon şoförü bayan çarşaflı, yanındaki arkadaşının ise başı açıktı. Sayın Profesör önce "kendi psikolojisini " düzeltsin. Terapilere gitsin. Milletin aradına fitne sokmadın. Hem bu kafaya sahip insanlar, Sütçü İmam'ın, ölen öküzün yerine kendini boyunduruğa bağlayan Anadolu Kadını'nın, mermi ıslanmasın diye battaniyeyi cephanelerin üzerine örten vefakâr ve cefakâr Anadolu Kadını'nın mücadelesini, Kurtuluş Mücadelesini bilirler mi?.. Kınamak bile az...
 • Kemal önder
  2 hafta önce
  Bu şerefsizler sadece vakit kolluyor lar. Ama bunlara diyecek çok sözümüz var. Zamanı gelince görecekler. Bunlar ne kardeşlikten anlıyor ne insanlıktan. Bunlara verilecek en güzel cevap iyi bir Osmanlı tokadıdır.
 • Öözlem
  2 hafta önce
  Üstün dokmen konuşmasınin uzunca bir kısminı dönüp dolaşıp başörtüsüne getirdi diğer verdigı tüm örnekler asıl maksatını perdelemek icindi .zaten programin başında bazı kurallar istemişti(çekim yapmayın vb)Bırakalım kelimeler özgür kalsınmış Fakat bizim kelimelerimizin özgürlugüne izin vermedi.bizlere konuşma firsatı tanımadı.guya bilimsel yaklaşım suslemeleriyle bizleri uyatacağını sandı. !!! Protokol ordaydı fakat il müduresi bu konuşmalar esnasında orda değildi.konuşmalardan haberdar oldugunu sanmıyorum.Eger kendisi orda olsaydı eminimki tepkisiz kalmazdı.Bu duruma digerleri gibi sessiz kalmazdı
 • Sadettin.....
  2 hafta önce
  Duyarlılık çok güzel ama bu bizim sendikanın Müdire hanımdan intikam almak için kullandığı bir argüman haline gelmesi çok çirkin olmuş
 • HÜSAMETTİN
  2 hafta önce
  Üstün DÖKMEN Bu millet başörtüsü defterini açılmamak üzere kapatmıştır. İl müdüremiz fazilet hanım her platformda 28 şubat mağduru olduğunu söylemesine rağmen bu konuda suskunluğu bizi derinden üzmüştür.
 • Öğretmen
  2 hafta önce
  Üatün Dökmen’in neden olduğu bir durum için olayla hiçbir alakası olmayan Fazilet Hanımı suçlamak ne kadar saçma. Nasıl ki seminerin Serdivan Belediyesi konfereans salonunda yapılmasından dolayı Serdivan Belediyesini suçlamanın saçma olduğu gibi!!!
 • Danışman
  2 hafta önce
  Progrsm Serdivan RAM tarafından düzenlendi. Üstün Dökmen gibi konusunda üstat olan bir profesörün bu güne kadar ağzından hiç duymadığımız bir konuda gelip ahkam keseceğini kimse tahmin edemezdi. Burada suçlu aramaya gerek yoktur. Tek suçlu Üstün Dökmenin kendisidir ki il milli eğitim müdürü programa yetişememiştir. Konuyu sonradan öğrendiğinde de üstün Dökmene gerekli cevabı vermiştir. Saygılar.
 • yıldız
  2 hafta önce
  seminerde öndeydim. skandal konuşmadan Fazilet hocamızın haberi olmadı sonradan geldi. nesri ve necmi beyler hep oradalardı plaket verdiler ve etkinliği bir başarıymış gibi sosyal medya hesaplarından da paylaştılar. tepki gelince paylaşımlarını kaldırdılar şimdi bir de kendilerini aklamaya ve suçu fazilet hocamıza yıkmaya çalışıyorlar.
 • İşin doğrusu...
  2 hafta önce
  Hadi yayınlayın. Atatürk ile ilgili de örnek verdi. Neden bahsedilmiyor. Salon falan da boşalmadı. Orda olmayanların lafları ile haber yapılmış. Plaketi il müdürü vermesi. İsteyen araştırsın. Valilik Oluru ile etkinlik yapıldı. İsteyen araştırsın. Ama isteyen... İstemeyen trol haberlere inansın
 • Misafir
  2 hafta önce
  Fikrini zikrini bile bile Üstün Dökmeni kim niye davet etmiş acaba?
 • Bir dost
  2 hafta önce
  Semineri hangi kurum organize etmiş ve seminer nerede yapılmış. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz.
 • erol erdemli
  2 hafta önce
  Münferit bir olay üzerinden il milli eğitim müdürünün üzerine gitmek haksızlıktır. Kaldı ki il milli eğitim müdürünün duruşu bellidir,28 şubat sürecinde,bu olayı üzerinden kelle avcılığı yapmayalım lütfen
 • Psikolojik danisman
  2 hafta önce
  O gün yapılan seminer de fazilet hanim yoktu. Dolayısıyla sarfedilen cümleleri duymadı. Salonu terkettigim için dışarıda olanlarin bir kısmına vakıf oldum. Cağırılan kisiye hiçbir şekilde ihtimam göstermediği ve ofkeli oldugu ortadaydi. Tek bir fotoğrafa bakıp Fazilet Hocamızın adını "milli eğitim müdürü!" seklinde dalga geçer bir edayla anmanizi uygun bulmuyorum. Kendisinin yaptıkları ortadadır. Konuyu başka yerlere çekmenin anlamı yok. Yine de çağırılan kişiye karşı dik duruşunuz için teşekkürler.
 • adalı
  2 hafta önce
  Dökmen’in sözleri karşısında adeta şaşkına dönen eğitimciler bu ifadelere tepki göstererek salonu terk etti. Buna rağmen,Üstün Dökmen’e program sonunda Başörtülü İl Müdürü tarafından plaket verildi.
 • Üstün Dökmen Bellide Davet Eden Kime Hizmet Ediyor Onu Söyleyin
  2 hafta önce
  Psilokog 28 şubat sevici onu tanıyoruzda buna çanak tutup burda konuşturanlar kim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
İzafi Portreler Sergisi Açıldı
İzafi Portreler Sergisi Açıldı