• Reklam
  • Reklam
DEVLET HASTANESİNDE REZALET! BU GÖRÜNTÜLER HASTA ODASINDAN!

DEVLET HASTANESİNDE REZALET! BU GÖRÜNTÜLER HASTA ODASINDAN!

Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi(SEAH)’nde bir hasta odasında çekilen fotoğraf büyük tepkiye yol açtı.

30 Kasım 2017 - 11:06 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 18:25
Reklam

ÖZEL HABER / MEDYAROTA

Adapazarı Merkezinde bulunan Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi(SEAH) Çocuk Bölümünde bulunan bir hasta odasından çekilen fotoğraflar hastanedeki hijyene verilen önemi(!)  gözler önüne serdi. 

 

Saat 14.00’da bir hastanın taburcu edildiği odanın temizlenmemesinden ötürü diğer hasta ve yakınları bekletildi. Daha sonra hasta ve yakınları odaya alınmasına rağmen odada bulunan hasta yatağı ve çevresi temizlenmedi.

 

Durumu temizlik personeline bildiren vatandaşlar odanın temizlenmesini istedi. Temizlik personeli de odanın derhal temizleneceğini belirterek problemin personel yetersizliğinden kaynaklandığını ifade etti. Ancak üzerinden saatler geçmesine rağmen odada herhangi bir temizlik işlemi yapılmadı. 

 

Yüksek ateş tanısı ile hastaneye yatırılan bebek aradan geçen onca zaman süresinde yerlerde önceki hastaca kullanılan enjektör peçete ve çeşitli mikrop barındıran kirli maddelerin içerisinde kalmak durumunda bırakıldı.

 

Hastane yönetiminin yeterli düzeyde temizlik personeli çalıştırmamasından kaynaklanan hijyenden uzak ortam tepkiye sebep oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
Sapanca’nın İlk Çocuk Başkanı, Eda Bayar
Sapanca’nın İlk Çocuk Başkanı, Eda Bayar