• Reklam
  • Reklam
Coş: Binlerce Şahidim Var!

Coş: Binlerce Şahidim Var!

Vali Coş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Bekir Dınkırcı, Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya ve basın mensupları katıldı.

11 Ocak 2017 - 16:57 - Güncelleme: 11 Ocak 2017 - 17:05
Reklam

YANGIN MERDİVENİ KONUSUNDA SORUNUMUZ YOK

Gerçekleşen toplantıda kendisine sorulan soruları yanıtlayan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Karasu Limanıyla ilgili geçmişte bir sorun yaşandı o da projeyle ilgili bazı durumlar nedeniyle ortaya çıkmıştır. Onlar da şuan da aşıldı. Şu anda mevcut firma tarafından ihaleyle ilgili çalışmalar Bakanlığımızın kontrolünde devam ediyor. Adana’daki yurt yangını sonrası Sakarya’daki yurtlar denetleniyor. Sakarya'da çok katlı yapılar olmadığı için yangın merdiveni konusunda bir sorunumuz yok. İlçeler de dahil olmak üzere karma bir ekiple mevcut yangın tedbirlerinin tamamını, yönetmelik de var onlar doğrultusunda kontrol ediliyor. Bir olumsuzlukla karşılaşmadık çok şükür. Denetimler periyodik olarak devam edecek. İtfaiye, Milli Eğitim Müdürlüğü, AFAD ve Kaymakamlıkların denetimleri devam edecek” dedi.

ÖKSÜZ’ÜN YAKALAMA EMRİ GELDİĞİNDE SAKARYA’DAN AYRILMIŞTI!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Hava Kuvvetleri imamı olan Adil Öksüz için yakalama emrinin gelmediğini de söyleyen Vali Coş, “Adil Öksüz 18 Temmuz Pazartesi günü Ankara’da serbest bırakıldı. İstanbul üzerinden Sakarya’ya geldi. İkametgahı burada olmadığı için bize yakalama emri gelmedi. Sadece Salı sabahı Sakarya Üniversitesindeki odasının aranması için İl Emniyeti’ne yazı geldi. O saate kadar kamuoyunda bu şahsa dair yeterli bilgi de yok. Bu yazı geldikten sonra bizim arkadaşlarımız da bu ismin kilit isimlerden biri olduğunu öğrendi. Bu sefer kendisini bulmak üzere bazı çalışmalar gerçekleştirildi. Sakarya’dan ayrıldığı tespit edildi. Olmayan kişiyi de yakalamamız mümkün değil” ifadelerini kullandı.

BİNLERCE ŞAHİDİM VAR

15 Temmuz gecesiyle ilgili kendisine yönelik yapılan karalama kampanyalarına ilişkin gelen bir soruya cevap veren Coş, “İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Aksi halde müfteridir. Bizim nerede olduğumuzun, ne yaptığımızın yüzlerce binlerce şahidi var. Sadece 1 tane değil, 4 tane telefonla görüşmelerimiz var. Karalama kampanyası çamur at, bulaşmazsa izi kalır mantığıyla, iyi niyetli olmayan bazı mihrakların yaptıkları bir davranıştır. Emniyet Müdürlüğünde 'Müdüriyete alalım bahçe güvenli değil' diye güvenlik kaygıları vardı arkadaşların. Emniyet içindeki FETÖ'cüler olması sebebiyle. Ama bahçede meydanda kalmaya devam ettik. Kapalı binaya girmedik. Zaman zaman MOBESE binasına girerek kameralardan gelişmeleri takip etmeye ve aynı zamanda Emniyet müdürlüğümüzün de korunması için çalışma yaptık. Çünkü elimizde kalan son silahlı ve meşru gücü emniyet müdürlüğüydü. Emniyet teşkilatının içindeki FETÖ’cü personelle, gelebilecek darbeci hain teröristin müştereken Emniyet Müdürlüğünü de ele geçirmesi söz konusuydu. Adliyemizle de irtibata geçtik. Cumhuriyet Başsavcımız il dışındaydı, Başsavcı vekilimiz ile görüşerek onu da emniyete davet ettik. Oradaki işlerimizi tamamladıktan sonra İzmit’teki bir kışladan 4 tane tankı ve askeri araçlardan oluşan bir konvoyun Eşme tarafından intikal ettiğini, Serdivan kavşağında vatandaşlarımızın ve polis teşkilatımızın yollarını kesmesi sonucu geri kaçtıklarını biliyoruz. Bunlar gelmiş olsaydı emniyet müdürlüğümüzde valiliğimiz gibi işgalle karşı karşıya kalacaktı. Darbecilerin whatsapp yazışmalarında vatandaşlarımızın sokağa çıkmasından, rahatsızlık duydukları, tedirgin oldukları görüyoruz. Hatta kuvvetlerinin yetersiz olduğunu, hava desteği istediklerini, Ankara ve İstanbul’da olduğu gibi uçak ve helikopterlerden ateş edilmesini istediklerini biliyoruz. Kahraman Sakaryalı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Biz de Kahraman Sakaryalılarla ve emniyet güçlerimizle birlikte üzerimize düşeni yapmaya çalıştık.” şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYA TOSUNLARI!

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, son olarak sosyal medyada şahsını hedef alan sahte hesaplar ile ilgili konuştu. Sahte hesapları ‘Sosyal Medya Tosunları’ olarak ifade eden Vali Coş, şunları söyledi;

Sahte hesapların arkasına sığınan kimseleri ciddiye almamak gerektiğini düşünüyorum. Bu kişiler için en fazla ‘Sosyal Medya Tosunu’ tabirini kullanabiliriz. Biz söz konusu hesaplar ile ilgili gerekli kurumlara yasal başvurularımızı yaptık. Soruşturmaların sonucunda bu kimselerin kimliği de tespit edilecektir. Tespit yapılınca kendilerini müfteri sıfatından kurtarmak adına iddialarının ispatını isteyeceğiz. Eğer iddialarını ispatlayamazsa cezalarını adli makamlar verecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyuşturucu Bağımlısı Adam Babasını Defalarca Bıçakladı
Uyuşturucu Bağımlısı Adam Babasını Defalarca Bıçakladı
Çelik Aday Adaylığına Hazırlanıyor
Çelik Aday Adaylığına Hazırlanıyor