ÇOCUKLARIN GÜLEN YÜZÜ OLDULAR!

ÇOCUKLARIN GÜLEN YÜZÜ OLDULAR!

Sakarya Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Emel Bozdağ ve Canan İnel isimli öğretmenlerin başlattığı “Çocukların Gülen Yüzü” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yunus Emre İlkokulu’nda Ana Okulu öğrencilerine oyuncaklar hediye ettiler.

05 Aralık 2017 - 17:54
Reklam

 “Çocukların Gülen Yüzü” projesi kapsamında Yunus Emre İlk Okulundaki Ana Okulu öğrencilerine ulaşan Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri ve destek veren öğretmenleriyle birlikte getirdikleri hediye oyuncakları sıcak bir aile ortamında Ana Okulu öğrencilerine verdiler.

“PAYLAŞTIKÇA MUTLU OLUYORUZ”

“Çocukların Gülen Yüzü” projesinin öncülerinden olan Sakarya Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi 12.Sınıf öğrencisi Emir Emrullah Arabacı; “Ben sürekli 4 senedir böyle yardım projelerine katılıyorum. İlk başta sadece para vererek maddi yardımda bulunduğum bir şey. 10. Sınıfta yakın bir arkadaşımla bir okul belirledik. Spor alanında eksik bir okuldu. Topları falan yoktu. Beden öğretmenlerimizin de yardımı ile okulda arkadaşlarımız arasında para toplayarak okula spor malzemesi yardımında bulunduk. Geçen sene bir köy okuluna da bu şekilde oyuncak yardımında bulunduk. Şimdi bu okulumuza sıra geldi. Biz bu şekilde yardımları yapıyoruz. Paylaştıkça da mutlu oluyoruz. Destek olan tüm arkadaşlarıma ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum.”

BİR KUMBARA KAMPANYASIYLA BAŞLADI

Öğretmenlere ve öğrencilere verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Öğretmen Emel Bozdağ; “Beni kırmadığınız ve buraya kadar geldiğiniz için bende sizlere teşekkür ediyorum. Biz geçtiğimiz temmuz ayında Canan Hanım’la bir çalışma başlattık aramızda. Okulumuzun yenilenmesini, öğrencilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak için bir sosyal sorumluluk projesi yapmak istedik.  Bunun üstüne Ayşe hanımla bu kumbara kampanyası ile ilgili bir araya gelme kararı aldık. Ayşe Hanım ve öğrencilerimize bizleri kırmayıp buraya gelerek destek verdikleri için, öğrencilerimizin yüzlerini güldürdükleri için çok teşekkür ediyorum.”

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIN KALPLERİNE SEVGİ TOHUMU EKMEK”

Çocukların mutlu olmasından kendilerinin de mutlu olduklarını belirten Öğretmen Ayşe Korkmaz; “Okulumuzda düzenlediğimiz yardım kampanyalarından biriydi sadece. Bu tarz işler yapmayı seviyoruz. Bundan sonra da bu tarz işler yapmaya devam edeceğiz. Bizim amacımız aslında bu tarz programlarda öğrencilerimizin kalplerine birer sevgi tohumu ekebilmek. Onların ilerde çok daha fazlalarını yapacağına eminim. Her birine burada oldukları ve paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Biz bu okulumuzu fark edememiştik aslında emel hocamız bizimle irtibata geçerek bize yardımcı oldu. Bu okula ulaşmamızı sağlayan Emel hocamıza da çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..