• Reklam
  • Reklam
CHP’Lİ GÜLBAŞ ALEMDAR’A CEVAP VERDİ

CHP’Lİ GÜLBAŞ ALEMDAR’A CEVAP VERDİ

CHP Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş, Serdivan AVM’de yaşanan olay ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a yanıt verdi.

09 Ocak 2017 - 17:08 - Güncelleme: 09 Ocak 2017 - 17:20
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve ekibinin Serdivan Alışveriş Merkezinde açtıkları pankart sonucunda siyasilerden ardı ardına açıklama geliyor. AK Parti kanadında İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanları olayın provokasyon olduğunu ve partililerin bu konu hakkında konuşmaması gerektiğini ifade ederken CHP kanadı ise gençlik kollarının yaptığı bu hareketin arkasında duruyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye’de laiklik gibi bir problemin olmadığını vurgularken, “Bize düşen Bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Siyaset ile uğraşanlar bu tarz provakatif eylemlerden uzak durmalıdır. Keza her ne olursa olsun, Avm'ler siyasi propaganda yerleri değildir.” İfadelerini kullandı.

İZİNSİZ PANKART AÇMAK DEMOKRATİK HAKMIŞ!

Alemdar’ın bu açıklamalarını talihsiz bulan Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş ise, gençlik kollarının izinsiz şekilde pankart açmasını demokratik hak olarak yorumladı. Gülbaş, Belediye Başkanı Alemdar’a yazılı açıklamayla cevap verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

İl gençlik kolları başkanımızın anayasadan doğan “demokratik hakkını kullanarak” yaptıkları eylemi saptırarak “Türkiye laiktir ve laik kalacak sözünden” teröre destek anlamı çıkartan, Serdivan belediye başkanının kamuoyuna yansıyan talihsiz açıklamasını demokrasimiz adına üzüntü verici buluyoruz.

Bir siyasetçinin seçildikten sonra anayasa ve kanunlara bağlı olarak görev yapması zaruridir.

Sayın başkanın, anayasamızın değiştirilemez maddelerinden olan “laiklikle” ilgili talihsiz açıklaması düşündürücüdür. Bu açıklamasının son yıllarda “iktidar tarafından erozyona uğratılan toplumsal barışımıza ve huzurumuza” hizmet etmediğinin bilinmesini isterim. 

Serdivan belediye başkanının bu talihsiz, ayrıştırıcı açıklamasını halkımızın takdirine bırakıyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Serdivan 54. Danışma Meclisini Gerçekleştirdi
Ak Parti Serdivan 54. Danışma Meclisini Gerçekleştirdi
Büyükşehir Gaziantep’ten Mağlup Dönüyor
Büyükşehir Gaziantep’ten Mağlup Dönüyor