• Reklam
  • Reklam
CHP de Suskunluğunu Bozdu

CHP de Suskunluğunu Bozdu

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı, aralarında İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı’nın da bulunduğu üç partili gencin Serdivan AVM’de açtığı izinsiz pankart ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

09 Ocak 2017 - 13:18
Reklam

Dün akşam saatlerinde Serdivan Alışveriş Merkezinde CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve CHP’li iki gencin yaptığı provokasyona ilişkin partiden açıklama geldi. Konyalı ve arkadaşlarının yaptıkları eylemin izinsiz olmasını umursamayan CHP Sakarya İl Başkanlığı, yapılan provokasyona ‘laikliği savunmak’ adını taktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığının yaptığı açıklama şu şekilde;

Bizler Sakarya’da hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım demokrasiyi içimize sindirmek zorundayız. Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız. Dün Gençlik Kollarımızın yaptığı eylem, Anayasamızın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan laiklik hükmünü savunma adına yaptıkları bir eylemdir. Fakat gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır.

Anayasamıza, ülkemize, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkan gençlerimize yapılan ve ne yazık ki ülkemizde son zamanlarda sıkça şahit olduğumuz linç anlayışı, yıllardan beri kentimizde sürdürmeye çalıştığımız çok kültürlü hoşgörü anlayışıyla bağdaşmamaktadır. Hepimiz bugünlerde her şeyi konuşmalı ve gerekirse farklı fikirleri savunduğumuzda da  birbirimize hoşgörüyle yaklaşmalıyız.

Gençlerimize saldıran kişilerle ilgili gerekli yasal başvurular yapılmış olup, sürecin tarafımızca hassasiyetle takip edileceğini tüm kamuoyuna bildiririz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karapürçek'te Altyapının Hemen Ardından Asfalt
Karapürçek'te Altyapının Hemen Ardından Asfalt
SATSO KOROSU 10'NCU YILINDA ELİF GÜLEŞÇİ İLE SAHNE ALACAK
SATSO KOROSU 10'NCU YILINDA ELİF GÜLEŞÇİ İLE SAHNE ALACAK