• Reklam
  • Reklam
BÜLBÜL, AHMET SOĞUK’A YÜKLENDİ! "NİYE PEŞKEŞ...
Reklam

BÜLBÜL, AHMET SOĞUK'A YÜKLENDİ! "NİYE PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ?"

Milliyetçi Hareket Partisi İl Binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Ferizli’de gerçekleşen ihaleyle ilgili ellerine ulaşan belgelerle ilgili olarak, “Baştan yazılmış bir senaryo burada uygulanmaya konulmuş gibi gözüküyor” şeklinde konuşurken kamunun zarara uğratıldığını söyledi. .

12 Ekim 2017 - 12:13 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 12:27
Reklam

KERKÜK SEVDALILARI

MHP İl Binasında gerçekleşen toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, konuşmasının başında İzmir Tüpraş’ta yaşanan iş kazası sonrası hayatını kaybedenleri anarak ve yakınlarına baş sağlığı diledi. Bülbül, “Terörle mücadele de hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah tan rahmet milletimize sabır diliyoruz. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden bugüne dek yaşanan olaylar Türk Milletinin aleyhine gibi gözükse de bu durum mili bir uyanış olmuştur. Türk Milletine kefen biçmeye çalışanlar bu gelişmeler sayesinde Türk Milletinin iradesini gördüğü zaman onları bekleyen hazin sondan kaçamayacaklar. Geçtiğimiz gün Ankara’da gerçekleşen Kerkük Sevdalıları programı bunun en büyük örneğidir. Özellikle katılımcılarının büyük çoğunluğunun 18-30 yaş arası gençlerin oluşturduğu bu program tüm dünyaya nasıl bir nesil yetiştiğini göstermiş ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözlerinin ne denli doğru olduğu, ileri görüşünün ne derece haklı olduğu tekrar ortaya çıkmıştır” dedi.

 

“NİYE PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ?”

Ferizli’de gerçekleşen ihaleyle ilgili olarak sert açıklamalarda bulunan Bülbül, “Ferizli de gerçekleşen ihale daha önce ağacık köylülerine ait olan belediye kanunun değişmesiyle birlikte Ferizli Belediyesine geçen eden bir kısım arazilerin tarla vasfını taşıyan değeri 10 liraların altında dönümü 7 liralara tarla vasfındayken son derece muammalı ve karanlık bir şirketin. Tarla vasfında olan arazilerin değerin altında bir şahsa devredilmesi ve bunun hemen sonrasında 2 ay sonrasında tarla vasfında olan bu arazilerin Ferizli Belediyesi tarafından TOKİ ile anlaşılması, yazışmaların başlaması ve toplu konut projesi yapmak istemeleri durumunu hep birlikte değerlendirdik. Biz burada bir soru sorduk. Dedik ki; Madem burada bir arazi satılacaktı, niye tarla vasfındayken sattınız? Dedik. Yine Buraya madem toplu konut projesi yapılacak, bu arazi bu şekilde değerlendirilecek, niye sattınız? Bu araziyi tarla vasfında satmak suretiyle daha sonrasında bu yerin özel şahısların elindeyken belediye tarafından arsa vasfına dönüştürülmek ve imara açılmak çalışmasının başlatılması bu araziler üzerinde bu şahısların haksız kazanç elde edeceğini doğurmayacak mıydı? Bu kazancı belediye olarak elde etmekten siz niye geri durdunuz? Bu milletin malını başkalarına hediye eder gibi niye peşkeş çektiniz?” ifadelerini kullandı.

 

“CİDDİ ŞÜPHELERİMİZ VAR”

Ferizli’de gerçekleşen ihaleyle ilgili ciddi şüphelerinin olduğunu belirten Başkan Bülbül, “Biz bu soruları sorduk Ferizli Belediye Başkanı Sayın Ahmet Soğuk bize cevap verdi. Belgeleri yolladı. Ferizli Belediye Başkanı Sayın Ahmet Soğuk’un bize gönderdiği belgeleri inceledik. Daha büyük garabetlerin olduğunu gördük. Bu belgeler incelendiğinde; İhale günü o 2 parselden hariç Ferizli Köyü’nde birçok arsanın ihale yoluyla satışa çıktığını gördük. Açık teklif yoluyla yapılan bu satışlarda, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un bahsettiği 5 kişi, 2’si şirket 3’ü gerçek kişi olan bu kişilerin hep yan yana olduğunu gördük. İhalelerde isimler hiç değişmiyor. Al-Ver bir paylaşım söz konusu. 70 dönümlük 315 Nolu parsele bahsettiğim 5 kişi, o sabit 5 kişi katılmış. Bu parseli Marmara Denizi’nin ötesinde Tekirdağ’ da bir şirket alıyor. Yine başka 36 dönümlük bir parsel ihale yoluyla satışa çıkarılıyor. Bu ihaleye katılan başka bir şirket 36 dönümlük yere biçilen değer 367 Bin 400 TL Açık teklif usulüyle bu yer kaç liraya gidiyor yine aynı şirkete? Herhangi bir yükseliş yok. 370 Bin 000 TL’ye ihale ediliyor. İhale teklif tutanağına bakıyoruz. Bir tane daha şirket girmiş. O şirket; Marmara Denizi’nin ötesinde o şirketin yakın coğrafyasında bulunan kendisiyle yakınlığı iddia edilen bir şirket. Biri 368 Bin TL demiş, bir diğeri 368 Bin 500 TL demiş, öbürü 369 Bin TL demiş, diğer şirket ben çekiliyorum demiş. Niye? Benim Bin TL’lik yükseltme gücüm vardı. Niye girdin ihaleye? 2 Bin 600 TL’ye şirkete kalmış. Burada sıkıntı var. Bu araziler üzerinde gerçekleşen işlemleri gördüğümüzde baştan kurgulandığı noktasında ciddi şüphelerimiz var. Baştan senaryosu yazılmış bir iş burada uygulanmaya konulmuş gibi gözüküyor” dedi.

 

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Gerçekleşen ihale ve takibinde yaşananlarla ilgili olarak kamunun zararının açık olduğunu belirten Bülbül, “Sayın Belediye Başkanı’nın ihaleye 5 kişi katılmış, 3 kişi katılmış demesinin burada bir önemi yok. Bizim merak ettiğimiz hususlar belli ve bunun da bir cevabı yok. Geçen hafta sorduğumuz sorunun cevabını alamadık. Madem toplu konut projesi yapılacaktı bu alan belediyenin elindeyken neden yapmadınız? Sattıktan hemen sonra niye bu işe giriştiniz? Elinizde kalan araziler üzerinde satışı gerçekleştirmeyi neden düşünmediniz? Maksat belediyenin borçlarını ödemekse, o zaman şöyle bir yol vardı. Tarla vasfındaydı bu arazi imara kapalıydı, kendiniz söylediniz. Bu araziyi siz açarsınız imara tapusu sizdeyken, tarla vasfından arsa vasfına dönüştürürsünüz. Arazinin değeri 10 kata kadar daha değerlenir. 7 Bin liraya dönümünü sattığın arazinin 70 bin liraya satışından kim kar ederdi? Belediye kar ederdi. Belediye daha fazla borcunu kapatmaz mıydı? Kamu zarar etmiş olmuyor mu? Kamu zararı açıktır ve bu arazinin peşkeş çekildiğini düşünüyoruz. Buradan bütün Sakaryalılara bütün Ferizlililere sesleniyorum. Biz bu meselenin takipçisi olacağız ve hukuki süreç, başvuru haklarımızı milletimizin yararına kullanmaktan asla geri durmayacağız. Bu arazinin akibetini takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İKİNCİ ÜNİVERSİTEYİ SORDU

Programın sonunda daha önce sözü verilen ikinci üniversiteyle ilgili olarak konuşan Bülbül, “Geçen seneden bu yana Sakarya’da heyecan yaratan bir açıklama olmuştu. Sakarya’ya ikinci bir üniversite açıklamasıydı. Biz Sakarya için faydalı bir iş olarak gördük ve o dönemlerde memnuniyetimizi dile getirmiştik. Fakat bunu ifade ederken de şunu da belirtmiştik. İnşallah ağzımıza bal çalmaktan kalmaz, bununla alakalı somut adımları da görürüz ve bu atılacak adımlarda da üzerimize düşen ne varsa katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağımızı da ifade etmiştik. Fakat bugüne kadar ikinci üniversite konusunda o günlerde manşetlere taşınmasından öteye gidilmedi. Bizler Sakarya’nın bir kültür, öğrenci şehri olmasını arzu ediyoruz. Bu yönde atılacak nitelikli adımları aceleyle bekliyoruz. Sakaryalı ikinci üniversiteyi istiyor, ikinci üniversitenin gerçekleşmesi için somut adımların atılmasını bekliyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu