BAŞKAN KAZAN’DAN SERT UYARI

BAŞKAN KAZAN’DAN SERT UYARI

Sakarya ve Kocaeli’de elektrik dağıtım hizmeti veren SEPAŞ’ın yeni abonelerin özel bilgilerini başka kurumlara satmalarına izin vermemesi durumunda abonelik başvurularını kabul etmediği iddiaları sonrası Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan SEPAŞ’ı sert bir dille uyardı.

13 Haziran 2017 - 14:44
Reklam

 

VATANDAŞLAR ŞİKAYET ETTİ

SEPAŞ’ın yeni abone olacak kişilerden SMS, e posta veya telefon numarası gibi özel bilgilerinin farklı şirket veya kurumlara satılmasına yönelik, izin verdiğine dair sözleşmeye imza atmalarını isteyen SEPAŞ’ın aksi halde hizmet vermeyeceğini ifade etmesi üzerine vatandaşlar şikayette bulunmaya başladı. Artan şikayetlerin yerel bir internet haber sitesinde yer almasının ardından Baro Başkanı Av. Zafer Kazan harekete geçerek uygulamaya tepki gösterdi.

 

SERT UYARI!

 

Kişilerin temel anayasal haklarının bu madde ile ihlal edildiğini ifade eden Başkan Kazaz, “Mafya mısınız siz? Ne demek 'özel bilgilerinin satılmasına rıza göstermezsen seni abone yapmıyorum' demek! SEPAŞ nesin sen? Nasıl vatandaşın anayasal hakkını tehdit konusu yaparsın? Vatandaşın özel bilgilerini nasıl satarsın? Eğer bu kepazeliğe dur diyecek bir yetkili çıkmayacaksa suç duyurusunda bulunup durumu gerekirse Anayasa mahkemesine götüreceğim! Böyle rezalet olmaz!” dedi.

Bu haber 503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
DOLARA BİR DARBE DAHA!
DOLARA BİR DARBE DAHA!