Baro Başkanları Cumhurbaşkanı İle Buluştu

Baro Başkanları Cumhurbaşkanı İle Buluştu

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ilk ziyaretlerini TBMM’ye gerçekleştiren TBB  Başkanı Metin Feyzioğlu ve Baro Başkanları bu defa da Anıtkabir’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak Kuva-yi milliye ruhu ile tüm işgal güçlerine karşı Laik Demokratik Cumhuriyeti koruma ve savunma sözü verdiler ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldiler.

18 Ağustos 2016 - 11:33
Reklam

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın da iştirak ettiği Cumhurbaşkanlığı ziyaretinde Baroların daha gece yarısı olmadan Cumhuriyeti ve milleti hedef alan bu hain darbe/işgal girişimine karşı çok net bir duruş ortaya koydukları, laik Cumhuriyetin, hukukun ve demokrasinin savunulması adına geçmişten bu güne olan hassasiyetin kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

FETÖ’NÜN EN ÇOK İSTEDİĞİ!

TBB Başkanı ve Baro Başkanları; “FETÖ'nün bu günlerde en çok arzu ettiği şey, suçsuzun suçludan ayrılmamasıdır, savunma hakkının kısıtlanmasıdır, böylece FETÖ üyelerinin mağdur konumunu zorlayıp, kamuoyunda itibar kazanmaya çalışmasıdır. Devletimizin eylem ve işlemlerinde temel olan hukuka uygunluktur. Adil yargılanma, suçsuzluk karinesi gibi hususlara azami saygı gösterilmesinde fayda vardır.” ifadeleri ile Fetö’cülerin soruşturma ve yargılanma sürecine dikkat çektiler.

BAROLAR HALKI AYDINLATACAK

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan; “Gerek ulusal gerekse uluslararası kamuoyunda FETÖ mücadelesini anlatmayı TBB ve Barolar olarak bir yükümlülük görüyoruz.” dedi. Bu hain ve sinsi örgüte karşı hukuk içinde yapılacak mücadelenin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kazan, “dini duyguları ve inançları istismar edilen masum Anadolu insanımızı bu sinsi yapının elinden kurtarmayı ve aydınlatmayı Barolarımız çok önemli bir görev olarak görmektedir”  dedi. Başkan Kazan açıklamasının devamında ülkemizde adeta kuvayi milliye ruhunun oluştuğunu ve bunun korunması adına herkesin üzerine çok önemli görevler düştüğünü ifade etti.

15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Hiçbirimiz artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. En başta Cumhurbaşkanı olarak ben davranamam" sözlerine de değinen Başkan Kazan; “bu sözler herkes için çok değerlidir, bu duygular ve düşünceler ile ülkemizi ve geleceğimizi, hukukumuzu ve demokrasimizi yeniden ayağa kaldıracak gelişmeler olmasını ümit ediyoruz. 79 milyon yurttaş olarak ırk, din, dil, mezhep ve siyasi görüş ayrımı yapılmaksızın ortak paydalarda buluşmak zorundayız” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 605 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
DOLARA BİR DARBE DAHA!
DOLARA BİR DARBE DAHA!