Bina Çöktü, İşçiler Son Anda Kurtuldu

Adapazarı’nda iş makinasının bina temeli için yaptığı kazı sonucunda yan tarafındaki bina çöktü. Binada çalışan işçiler son anda göçük altında kalmaktan kurtuldu.

Bina Çöktü, İşçiler Son Anda Kurtuldu
banner3

Edinilen bilgilere göre olay Adapazarı Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Atatürk Bulvarında meydana gelen olayda, Döner Geçit Sokak üzerinde binanın temeli için iş makinesi tarafından yapılan kazı esnasında hemen yan tarafında bulunan bir binada çökme yaşandı. Çökme esnasında binanın arka kısmında çalışan işçiler son anda göçük altında kalmaktan kurtuldu. Çöken binanın çevresindeki tüm binalar ve dükkanlar boşaltıldı.
MAĞDURİYETİM GİDERİLSİN
Çöken binanın mal sahibinin kızı Esra Arık yaptığı açıklamada, “Temel çalışması yapıyorlardı, bizim binalarımızı da istedi vermedik. Vermediğimiz için de temelin dibine kadar girdi, kaç sefer uyardık yapı denetimden de ama bir türlü bizi dinlemedi, bütün temele girdi. İşte sonuç bu. Saat 09.30 sıralarında meydana geldi çökme. İşçiler içeriden zor çıktılar. İşçiler kıl payı kurtuldular. Sonuç bu işte, maddi zarar olarak hiçbir şey belirli değil ama yardım istiyorum, mağdurun arkasında dursunlar. Yetkililerden benim mağduriyetimi gidermeleri için yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER