Akyazı 16 Nisan’da ’Evet’ diyecek

Akyazı 16 Nisan'da 'Evet' diyecek

Akyazı Belediyesi ile Milli Birlik ve Düşünce Derneği’nin hazırladığı ’15 Temmuz’u 16 Nisan’a Bağlayan Gece’ isimli programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Tarihimizde ilk defa kendi seçtiklerimizle yönetileceğimiz bir sistemin kapısını aralayacağız inşallah. Akyazı’da destek gayet iyi. Akyazı 16 Nisan’da ‘evet’ diyecek. Nasıl 15 Temmuz’da bu hainleri beraberce püskürttüysek 16 Nisan’da da yine el ele verecek ülkemizi bu kısır çekişmelerden kurtaracağız” dedi.

02 Nisan 2017 - 16:17
Reklam

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediyesi ile Milli Birlik ve Düşünce Derneği’nin hazırladığı ’15 Temmuz’u 16 Nisan’a Bağlayan Gece’ isimli programa katıldı. Akyazı Meydanı’nda gerçekleştirilen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan ve çok sayıda Akyazılı yer aldı. Program kuran tilaveti ve video gösterimleriyle başladı.

 

Tarihi bir dönemeç

Programın açılış konuşmasını yapan MBDD Akyazı İlçe Başkanı İbrahim Keleş, “16 Nisan Anayasa referandum çalışmalarımıza Genel Başkanımız Erdem Ercan’ın talimatıyla ‘Vatan Millet Evet’ diye başladık ve sürdürmekteyiz” derken; MBDD Genel Başkanı Erdem Ercan, “Türkiye son 15 yıldır her alanda istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Ve bu büyüme ülkemiz düşmanlarını rahatsız etmektedir. 16 Nisan sistemi değiştirecek bir halk oylamasının ötesinde bir dönemeç olacaktır. Türkiye yerli ve milli anayasaya kavuşacaktır” diye konuştu.

 

Cevabı 16 Nisan’da vereceğiz

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Akyazı, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 27 gece bu meydanda nöbet tuttu. Bugünde aynı ruh ve heyecanla buradayız. Bundan 102 yıl önce Çanakkale’de dedelerimiz, atalarımız bizler bugüne gelelim diye canlarını verdiler. Savaştılar ve bizlerin bugüne gelmesine vesile oldular. İnşallah 16 Nisan’da bizde evet oylarımızı vererek cevabı vereceğiz. İnşallah 100 yıl sonrada bizim torunlarımız bizi rahmetle minnetle anacaklar” ifadelerini kullandı.

 

Akyazı’da destek iyi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “15 Temmuz’da Türkiye’de bir ilki başardık. Tarihimizde ilk defa kanlı bir darbeyi beraberce önledik. Şimdi önümüzde belki tarihimizdeki en önemli fırsatlardan biri var. Tarihimizde ilk defa kendi seçtiklerimizle yönetileceğimiz bir sistemin kapısını aralayacağız inşallah. Akyazı’da destek gayet iyi. Nasıl 15 Temmuz’da bu hainleri beraberce püskürttüysek 16 Nisan’da da yine el ele verecek ülkemizi bu kısır çekişmelerden kurtaracağız” dedi.

 

Hızlı kararlar alınacak

Başkan Toçoğlu, “Bu işi bir sisteme bağlamalıyız. Cumhurbaşkanımızdan sonraki dönemlerde de artık Türkiye’yi hiç kimse geriye götürmesin. Koalisyonlarla belirsizlikler yaşanmasın diyoruz. Cumhurbaşkanı seçilen kişi hemen hükümetini kuracak. 5 yıl seçim yok. Koalisyonlar yok. Devletimiz hızlı bir şekilde karar alarak işleri hızlandıracak. Tarihimizin en önemli seçimine gidiyoruz. İnşallah hep birlikte bu süreci de başarıyla tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 675 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
DOLARA BİR DARBE DAHA!
DOLARA BİR DARBE DAHA!