banner28

AK Parti’de Kongre Sürecine Doğru “Kim Değişir Kim Kalır?

Kongre süreci öncesi AK Parti’de değişim sesleri her dönemkinden daha fazla duyuluyor. 

Hemen her kesimce dillendirilen bu değişim zaten doğal sürecinde yaşanıyor partide. 

Son yerel seçimler öncesi üç dönemlik ilçe yönetimleri yerlerini yenilerine bırakmış, bazı kademelerde de gerek belediye başkanlığı gerekse de meclis üyelikleri için teşkilat görevlerinden ayrılan isimler olmuştu.

Lakin bu kongre dönemi AK Parti için her zamankinden daha farklı, daha anlamlı belki de daha zor.

Zira bir çok isim makam mevkideki yerleri gittikten sonra Partiye başkaldırıp, politikalarını eleştirir oldular. Bunları kimi kendi istifa etti, kimi disiplin kapısındayken kaçmayı tercih etti. 

Tabi yalnız Sakarya özelinde değil bu kısa değerlendirme. Ülke geneli için böyle. Sakarya için ise bir kaç cılız istifa gördük partide. Sonrasında pek ses de geleceğini düşünmüyorum.

...

Gelelim Sakarya’da neler olur sorusuna...

İl başkanı Yunus Tever rüştünü ispat etti.

Hatırlarsanız Fevzi Kılıç’ın adaylık için istifası konuşulmaya başladığında Yunus Tever ismini ilk kez gündeme MedyaRota’da biz getirmiş ve bu minvalde bir kaç habere imza atmıştık. O dönemki değerlendirmelerimizde haklı olduğumuzu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İl başkanı olarak Tever’i işaret etmesi ile görmüş olduk. Yine buradan sonrası için bir ışık tutacak olursak Tever kısa sürede kendisine verilen görevi bihakkın yerine getirdiğini ve sonrasında da kongreden yönetim yenilemesi ile görevine devam edeceğini söyleyebiliriz. 

Diğer ilçelerde tek tek değerlendirmeyi şimdi yapmayayım ama, Hendek ve Söğütlü’nün başkanlarının değişeceğini düşünmüyorum.

Tabi bu şimdilik bir öngörü.

Biraz daha sonra ilçeler üstünden kapsamlı bir değerlendirme yaparım.

AK PARTİ KADIN KOLLARI VE ŞEBNEM ARAPOĞLU!

Şimdi de başka bir konuya bakalım..

Malum bizim için rutin hale geldi AK Parti Kadın Kolları içindeki huzursuzlukları haber yapmak.

Bir şey söyleyeyim ki asla hoşnut olduğum bir haber tarzı değil orası ile ilgil olanlar. Ancak iyi idare edilmeyen bir yapı var ve her gün türlü huzursuzluklar...

Partinin iyi idare edilmesi tabi ki Kadın Kolları içinde geçerli. Zehra Hatipoğlu uzun süredir burayı yönetemiyor. Bu o kadar aşikar ki ... Bir bir istifa eden isimler, kendinin yanlışını ifade edenleri görevden almalar ... vs vs. 

Hatipoğlu’nun bu durumda daha uzun süre görevi sürdüremeyeceği, sürdürmemesi gerektiğini sanırım artık Sakarya teşkilatları değil Genel Merkez de görüyor.

Kadın kollarına değinmişken  ...

Bugün AK Parti Kadın Kollarında geçen haftalarda gerçekleşen yürütme görev değişiklikleri sonrası, görevden alınan Şebnem Arapoğlu ile tanıştık.

Tanıştık diyorum çünkü daha önce kendisi ile ilgili sadece bir kaç kulaktan dolma bilgiye sahiptim. Hatta daha ilerisi kendisinin de özellikle bazı haberler sonrası benim hakkımda iyi düşünceler beslemediği konusunda bazı bilgilerim de var.

Görevden alındıktan sonra bir tevafuk ile bir araya gelip konuştuğumuz Şebnem hanım ile görüşmemiz neticesinde edindiğim izlenim Kadın kollarında sürecin bundan sonrasında çok renkli günler bizi bekliyor ...

.....

GÜNE NOT

“Gerçeklerin gün yüzüne çıkması için bazen zaman en iyi tedavidir”

Vesselam.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın Öztürk
Akın Öztürk - 3 ay Önce

Bence çok Güzel Anlatmışınız Zaten