• Reklam
  • Reklam
“7 Yıldır SAMEK’te Eğitimlere Katılıyorum”

“7 Yıldır SAMEK’te Eğitimlere Katılıyorum”

Büyükşehir Belediyesi Arifiye SAMEK'te dersler büyük bir ilgiyle devam ediyor. Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı dersi Sakaryalı hanımlar tarafından oldukça beğeni ve ilgi görüyor. Kursiyer Yenigül Şenyıldız, “SAMEK benim hayatımda çok önemli bir yer kaplıyor. 7 yıldır SAMEK kurslarına katılıyorum” dedi.

07 Aralık 2017 - 12:47
Reklam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde sürdürülen Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda dersler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda kurs merkezlerinden biri olan Arifiye SAMEK’te yer alan Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı dersine Arifiyeli hanımlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

Çok amaçlı sanat

Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı branşı eğitmeni Elmas Aksu, “Çiçek yapımı için damarlama adı verilen özel bir tutkal ve farklı kalıplar kullanıyoruz. Aynı zamanda çiçeklerimizi renkli gıda boyaları ile boyuyoruz. Boyalarımız tamamen organik oluyor ve hiçbir alerji riski taşımıyor. 6 yıldan beri Tutkallı Çiçek Yapımı eğitimi veriyorum. Kursiyerlerimiz burada öğrendikleri bilgileri özel hayatlarında da kullanarak gelir elde ediyorlar. Gelin buketleri yapıyoruz, çerçeveler ve tablolar süslüyoruz. Bu sanat çok amaçlı. Herhangi bir parçayla çiçeklerinizi birleştirerek dekoratif ürünler üretebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

Şanslı hissediyoruz

SAMEK’te el becerisinin geliştiğine değinen kursiyer Yenigül Şenyıldız, “SAMEK benim hayatımda çok önemli bir yer kaplıyor. 7 yıldır SAMEK kurslarına katılıyorum. SAMEK’i arkadaş çevremden duymuştum. Severek geliyorum. El bercerim bu kurslar sayesinde gelişti. Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı Branşını SAMEK’te öğrenen ilk kursiyerler bizleriz. Kendimizi şanslı hissediyoruz” diye belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ