banner28

21.YY FİRAVUNLARI

Mısırlı Müslümanlar için can sıkıcı haftanın ardından, gönlümüz mahzun, üzgün, kızgın halde yeni haftanın bu ilk günü, yapılan zalimliği unutmamanın/ unutturmamanın gerekli olduğu bilinciyle,

Mısırda idam edilen 9 Müslüman genci bu gün satırlarımıza taşımamız gerektiğini düşündük,

katranı ne kadar kaynatırsak kaynatalım şekere benzemeyeceği, gibi yüzyıllar önceki yaşamış Mısır firavunlarıyla bu gün ki dünyanın çeşitli ülkelerindeki firavunlara birkaç laf etmek gerekiyordu.

SİSİ FİRAVUNU,

Mısır'da idam edilen 9 kişi.

9 yürekli Müslüman… Bir şey yapabiliriz.

Birbirimize daha çok tutunarak…En Azından

Unutmayarak…

Sahip çıkarak…

Susmayarak…

Her şeye ve herkese rağmen mazlumlara el uzatarak…

Yeryüzünün boş olmadığını ancak Türkiye dünyaya haykırabilir! 

Sorumluluk bilinciyle hareket ederek…

Allah’tan korkmayan bu aşağılık mahlûk kan içmeye doymamakta. 5 yıldır Mursi’yi darbeyle indirip yerine gecen bu aşağılık emperyalizm uşağı hain, Dünya’nın gözü önünde katliamlara devam etmektedir.

Emperyalizm uşağı aşağılık mahlûk,

Hamile olan Müslüman kardeşlerimizi, doğum yaptıktan sonra idam ettireceğini Allah’tan bile korkmadan lanet yüzüyle basına servis ediyor,

Gemi azıya almış, Mısırlı Müslümanlara elinden gelen zalimliği yapmaya devam etmektedir.

Darbeci Sisi yönetimi eğer dünya harekete geçmez, idam edilen 9 genç için gerekli tepki gösterilmezse 50 genci daha peyderpey idam edecek.

Şunu da unutmamak lazım ki;

’’ Mısırda toprağa düşürülen şehitler, Büyük bir inkılabın tohumlarıdır.

Tohum kabuklarının çatlamasına az kaldı’’!

Kur'an-ı Kerim bir Zindandan bahseder ve o da Mısır'da bir zindandır...

Yusuf kıssasında mevzubahis...

Garip olan, o kıssada idam ile itham edilen kişi masum ve hâkimde onun masum olduğunu bile bile cezalandırıyor...

Bugün, geçmişe ne kadarda benziyor...

Değişen ne ey Mısır'ın firavunları!

Allah intikamını elbet alacaktır!

İZRAEL FİRAVUNLARI,

İsrailli Profesör Nadera Shalhoub-Kevorkian,

İsrail'deki büyük ilaç şirketlerinin ürettikleri ilaçları, hükümetin izniyle cezaevindeki Filistinli ve Arap mahkûmlar üzerinde test ettiklerini açıkladı.

Her fırsatta öldürmekten çekinmedikleri Filistinli Müslümanları, cezaevinde savunmasız bir halde iken kobay olarak kullanma hangi insani değerlerle izah edilebilir ki?

Zindanlarda türlü eziyetlerle Şehit edilen mazlumlar, sokaklarda gözünü kırpmadan kurşunlanan çocuklar, üzerlerine misket bombası atılan savunmasız insanlar.

Siyonist izrael, biz iman ettik ki; sizin sonunuz hayal edemeyeceğiniz ıstıraplarla, ağaçların dile gelip, ’’ gelin arkamda saklanan izraelli var’’ deyip ele verileceksiniz.

Çok yakın, acımasız inşallah.

FETÖ FİRAVUNU,

15 Temmuz hain darbe kalkışma gecesi,

15 Temmuz'da 7'den 70'e şehit düştüler

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen kaybedilen canların acısı dün gibi hafızalarda yerini koruyor.

İstanbul'da o hain gece her yaştan, her meslekten vatansever, istiklali, istikbali ve bayrağı için Cumhurbaşkanının çağrısıyla sokağa çıktı ve bir an bile tereddüt etmeden vatanını korumak için darbecilere karşı mücadele etti. Kadını erkeği, çoluğu çocuğu ile o gece tek yürek olan Türkiye, hain darbeyi bastırdı ancak 250 vatan evladı da şehit düştü.

Hain darbe girişimini durdurmak için tanklara ve helikopterlerin yağdırdığı kurşunlara gövdesini siper eden İstanbullu vatanseverler en büyük can kaybını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çengelköy, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin önü ve Atatürk Havalimanı'nda verdi.

O gece, 15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım'dan 16 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok'a, ev hanımları Türkan Türkmen Tekin ve Ayşe Aykaç'tan akademisyen İlhan Varank'a, fotomuhabiri Mustafa Canbaz'dan reklamcı Erol Olçok'a kadar pek çok kişi şehitlik mertebesine erdi.

"Darbenin en genç şehidi"

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Müdürlüğü önünde yaşamını yitiren 15 yaşındaki işçi Halil İbrahim Yıldırım, en genç şehit olarak kayda geçti.

FETÖ lideri Gülen'in haşa "Peygamber" gibi görülüp elini öpüp duasını almak için sıraya girildiği 2006 yılında " Dinlerarası Diyalog" projesi için Cuma hutbesinin sonunda okunan "İnned dine indallahil İslam" ayeti hutbeden çıkartılmıştı. Sahi ne oldu geri geldi bu ayet?

İlahi adalet tecelli etti de geldi elbet!!!

Modern cağın, Allah İle aldatan aşağılık firavunu, kahrolasın emi…

Selam ve Dua İle

Ne Zaman İnsan Oluruz

’’Her Fırsatta, Zalimler İçin Yaşasın Cehennem ‘’ diyebildiğimizde.

YORUM EKLE