2023 Vizyonu Kime Emanet?

2023 Vizyonu Kime Emanet?

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son günlerde yaptığı çalışmalar tepki çekiyor. İl Müdürlüğünün başlattığı bir akademide seminer vermek üzere davet edilen isim ve İl Müdürlüğünde görevlendirilen bazı isimlerin Gezi Parkı sevgisi tartışmalara yol açtı.

05 Mart 2019 - 09:45
Reklam

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, SEFADER ile ortaklaşa başlattığı Eğitim Akademisi programı ile öğrenciler, veliler ve idarecilere seminer verecek. İl Milli Eğitim ile söz konusu dernek arasında yapılan protokole göre seminer verecek ismi derneğin belirlediği öğrenildi. Ancak seminere çağrılan isim tepkilere yol açtı.

Seminer Verecek Kişi Küçükkaya Hayranı

Veliler, öğrenciler ve idarecilere eğitim verecek olan isim Prof. Dr. Turgay Biçer. Bu isme tepkilerin oluşmasında Biçer’in muhalefetin adeta sözcülüğünü yapan Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya olan sempatisi olduğu düşünülüyor. Kendine ait sosyal medya hesabında yaptığı bazı paylaşımlar ile Küçükkaya’ya olan sevgisini dile getiren Turgay Biçer’in İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklığında yapılan akademiye davet edilmesi eğitim camiasını karıştırdı.

Geziyi Destekledi, 2023 Vizyonunu Oluşturacak

Tepkilere neden olan bir başka konu ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yakın geçmişte yapılan bir görevlendirme. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan bir ismin ilin AR-GE bölümünde görevlendirilmesi eğitim çevrelerince hayretle karşılandı. Bu göreve getirilen kişinin gezi parkı eylemlerine ve eylemin sembol isimlerine karşı bir sempatisi olduğu, hatta bunu sosyal medya paylaşımları ile açıkça ilan ettiği iddia edildi.

AR-GE bölümünde görevlendirilen kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimatı verilen 2023 Vizyonunun ilimizdeki ayağı ‘2023 Gençlik Aşısı’ projesinin başına getirildiği öğrenildi. 2013 yılında başlayan ve açıkça hükümeti düşürmeyi hedefleyen Gezi Parkı eylemlerini desteklediği iddia edilen ismin böyle bir projenin başına getirilmesi İl Milli Eğitim’i hedef tahtasına koydu. 

Bu haber 3282 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 18 Yorum
 • Üstün Dökmen Zihniyet
  2 hafta önce
  Üstün Dökmen Alın okuyun zihniyeti belli ilk defa yapmadı bunu http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ustun-dokmen-e-yakistiramadik-dedi-ogretmenler-salondan-cikti-28095661
 • biri doğru değil desin
  2 hafta önce
  inanılır gibi değil akparti döneminde sakarya gibi bir şehirde bunlar oluyorsa vay memleketin haline
 • yazıklar olsun
  2 hafta önce
  hiçbir müslüman makamları için hırsının kurbanı olamaz.oluyorsa da o makamda duramaz.bu devirde bu ne zulümdür...ne gezisi,ne muhalefeti.yazıklar olsun onları oralara getirenlere.yazıklar olsun.müslüman mahallesinde salyangoz sattırıyorlar.
 • İrtica
  2 hafta önce
  Eyvah irtica söylemleri yine hortluyor hemde bu dönemde 28 Şubatta irticacı olarak suçlananlar eliyle
 • 545454
  2 hafta önce
  Şehir sahipsiz olunca bürokrat aslan kesilirmiş. etiket üzerinden reklam mağduriyet üzerinden edebiyat görüldüğü üzere bir yerde fire verir elbet. . gezici var 28 şubatçı var daha ne olsun
 • Cemil Meriç
  2 hafta önce
  cemil meriç okuyun...
 • Üstün
  2 hafta önce
  Başörtüsüne uzanan bu dilleri konuşturan sayım müdür ya değerlerinize sahip çıkıp böyle düşünen adamları seminere davet etme yanında görevlendirme ya da gereğini yap.
 • MEB
  2 hafta önce
  Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz
 • Tarafsız!!!!!!!
  2 hafta önce
  Pehh,düştüğümüz hale bakar mısınız?28 Şubat mağduru olduğunu iddia eden bir müdürümüz var, Gezicilerle kol kola! Ama olsun, ne de olsa tarafsız! Tühhh Allah da beni ne etsin!
 • Gezici
  2 hafta önce
  Ne var bunda müdüre hanım gezicilere ve hükümet karşıtı kişilere yer vermekle ne kadar tarafsız olduğunu göstermiş.
 • 28 şubat/gezi
  2 hafta önce
  bu nasıl aymazlıktır,zavallılıktır.koltuk sevdasına,hırsına bütün değerlerin alaşağı edilmesine müsaade edecek kadar büyük bir zavallılık hemde.ajanda belli,kapak 28 şubat,içerik gezi!yazık!
 • Gerçekler
  2 hafta önce
  Aslında neye şaşırıyorsak yanına almış zaten müdüre hanım bu sözleri çokça sarf eden birini
 • Gerçekler
  2 hafta önce
  Gerçekler bu işte makama gelinceye kadar ondan sonra tarafsızlık başlıyor işte böyle olunca o mağduriyetini yaşadığınız başörtüsüne ve değerlerinize laf atarlar. Sizde izlersiniz.
 • Gerçekler
  2 hafta önce
  Gerçekler bu işte makama gelinceye kadar ondan sonra tarafsızlık başlıyor işte böyle olunca o mağduriyetini yaşadığınız başörtüsüne ve değerlerinize laf atarlar. Sizde izlersiniz.
 • Öğretmen
  2 hafta önce
  Bu dönemde gel geçmiş dönemleri eleştir sonra aynı kişilerle çalış sonra dava ehli ol tebrikler... Çok tuhaf
 • 28 şubat/Sakarya
  2 hafta önce
  En üzücüsü şu ki; üstün dökmen 28 şubat generallerii edasıyla,başörtülü ögretmenin peruk takabileceğini söylerken,hayırlısıyla,maşallah,inşallah gibi sözleri kullanmayın derken,psikoloji adı altında saçmalıklarını dizerken ;yine en önde başörtülü bir müdire vardı!!!Alkış tutan...
 • Eğitimci
  2 hafta önce
  Bizim tavuklarla yiyip elin horozlarıyla gezmek bu olsa gerek
 • Salıncak güzeli
  3 hafta önce
  Asıl bomba şu ki:Dün yapilan üstün dökmen söyleşisinde Hükümete,inançlı insanların başörtüsüne hakaretler edilmiştir.Üzücü olanda bu işin davetiyesinde il milli Eğitim logosu ve ismi vardı.En öndede müdire ile serdivan ilçe müdürü sırıtmaktaydı.Yaziklar olsun!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
İzafi Portreler Sergisi Açıldı
İzafi Portreler Sergisi Açıldı