16 Nisan’da Geleceğimizi Daha Güçlü Temeller Üzerine İnşa...

16 Nisan’da Geleceğimizi Daha Güçlü Temeller Üzerine İnşa Edelim

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan ile birlikte üniversite öğrencilerine misafir oldu.

12 Nisan 2017 - 09:22
Reklam

Deneyimlerimizi Paylaşıyoruz

 

Öğrenimlerinin yanı sıra eğitim sonrası hayatlarına da katkı sağlamak adına üniversite öğrencilerine birikim ve deneyimlerini aktardıklarını belirten Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, MBD olarak öğrencilerle her zaman iş birliği içerisinde ortak hareket etmeye gayret ettiklerini ifade etti.

 

Destek Oldular

 

MBD’nin kuruluşunda ve işleyişinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın önemli destekleri olduğunu hatırlatan Ercan, yerelde düşündükleri faaliyetleri Toçoğlu ve Alemdar’ın da destekleriyle genele yaydıklarını belirtti.

 

Üniversite öğrencilerine her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini yineleyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Bizim Medeniyetimizde Zulme Yer Yok

 

Millet olarak köklü bir geçmişimiz olduğunu hatırlatan Alemdar, “Bizim öyle bir kadim medeniyetimiz var ki; bunun unutulmasını istiyorlar. Osmanlı ve Selçuklu; Türk Medeniyeti’nin hoşgörü anlayışını dünyanın her tarafına götürerek, yeryüzünde eşitlik ve adaleti sağladı. Bizim, bütün mazlumların yanında yer almak gibi bir sorumluluğumuz var.  Bugün yeniden hatırlanan insan hakları; sömürü, baskı ve zulme karşı konuşuldukça, birileri rahatsız olmaya başladı. Bu rahatsızlığın önüne geçmek için; 16 Nisan’da Anayasa maddelerinin geçmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye En Büyük 10 Ülkeden Birisi Olacak

 

Türkiye’nin geleceğini şekillendirmek adına sorumluluk aldıklarını vurgulayan Alemdar, “Ülkemizi millileştirmek adına daha fazla ne yapabiliriz gayreti içerisindeyiz. Türkiye 16 Nisan’da EVET derse, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bu ülke 2023’te dünyanın en büyük on ülkesinden birisi olacaktır. Genç yaşlı demeden hep birlikte EVET diyelim, geleceğimizi daha güçlü temeller üzerine inşa edelim.” dedi.

 

Bu haber 465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
HAL ESNAFI KONUŞTU; TEHDİT EDİLİYORUZ!
DOLARA BİR DARBE DAHA!
DOLARA BİR DARBE DAHA!