1000 Yataklıda Dikkat Çeken Ayrıntı! Doğumevi Ne Zaman Açılıyor?

Sakarya’da uzun süredir gündemde yer alan 1000 yataklı hastane yapımı konusunda en somut bilgi bugün açıklandı.

AK Parti Genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptığı yazılı açıklama ile hastanenin proje ihalesinin Perşembe günü yapılacağını duyurdu.

Uzun süredir İl Başkanı, belediye başkanları ve Milletvekilleri ile bir araya gelerek şehrin sorunlarını konuştuklarını belirten Yavuz, Milletvekilleriyle yaptıkları toplantıda başta 1000 yataklı şehir hastanesi olmak üzere birçok konuyu görüştüklerini belirtti.

Bu görüşmelerin ışığında Ankara temaslarını sıklaştıran milletvekilleri sık sık Sağlık bakanı ve bakan yardımcısı ile de görüşmeler gerçekleştirdiler.

İşte bu görüşme trafiği de bugünkü açıklamayı getirdi;

“Hastane proje ihalesi Perşembe günü gerçekleşecek”

Yaşanan bu gelişme sonrasında bin yataklı şehir hastanesi ile ilgili bir anektodu aktarmak gerekir.

Bilindiği üzere devlet bazı yatırımlardan ekonomik gerekçelerle vazgeçtiği, dolayısı ile de Sakarya’da yapılacağı söylenen hastaneninde sekteye uğrayacağı konusu gündeme getirilmişti.

Özellikle muhalefetin sık sık ısıtıp kamuoyu önüne getirdiği bu konuda iktidar cephesinden son yapılan açıklamada “Bakanlığın bir paket dahilinde, Ülke genelinde yapacağı ilk  bin yataklı hastane yatırımları arasında Sakarya’nında olacağı” bildirilmişti.

Ancak şimdi gelinen noktada Sakarya lobisinin bir başarısına dikkat çekmek gerekiyor. 

Şöyle ki, alınan İhale kararı bir paket dahilinde değil, yalnızca Sakarya için yapılıyor. Yani ortada başka bin yataklı yatırım ihalesi filan yokken, ilk bin yataklı ihalesi bize özel yapılacak.

Bu da tabi ki yukarıda bahsettiğimiz, bir araya gelinerek Sakarya için yapılması düşünülen projelerin konuşulması ve bu konuşmalar sonrası Ankara’da yürütülen çalışmaların meyvesi.

Sürecin buraya gelmesinde emeği geçen herkes bir teşekkürü hak ediyor.

DOĞUMEVİ NE ZAMAN AÇILIYOR?

Bin yataklı hastanenin ihaleye çıkma süreci ile ilgili yaptığı yazılı açıklama sonrası görüştüğüm AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz bir başka konuda daha müjde verdi.

O da yine bir süredir inşaatı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinin hizmete alınma süreci.

Yavuz bu hastanenin bu yıl içinde hizmete gireceğini müjdeledi. 

2020’nin ortalarında hizmete açılması düşünülen kadın doğum ve çocuk hastanesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve yine yüklenici firma ile görüşüldüğünü, nihayetinde 2019 içinde hizmete açılacağını söyleyen Ali İhsan Yavuz “Yapılan girişimlerin ardından bu konuda da yol aldık. Hastanemiz bu yıl Sakaryalılara hizmete başlayacak. İlimize hayırlı olsun” dedi.

Sağlık alanında ilimizin ihtiyaçları olan her iki hastane de gelinen nokta elbette sevindirici. 

Hayırlısı olsun.

Vesselam.

YORUM EKLE